Kosmetyki

Usuwanie lakieru acetonem kosmetycznym Semilac – co warto wiedzieć?

aceton

Pomalowane paznokcie to ważny element kobiecych stylizacji. Obecne trendy dopuszczają naprawdę dużo i czasem każdy paznokieć to maleńkie arcydzieło. Niezależnie jednak od tego, czy używa się zwykłego lakieru do paznokci, czy może stosuje nieco bardziej trwałe i modne techniki, to w celu ich usunięcia należy zastosować aceton. Co trzeba o nim wiedzieć?

Rodzaje acetonu

Główne rozróżnienie to acetony techniczne oraz kosmetyczne. Te pierwsze są zdecydowanie dużo bardziej szkodliwe i nie należy ich stosować w celach kosmetycznych. Nie są one oczyszczone i używa się ich tylko w celach przemysłowych.

Aceton np. ten z drogerii Cocolita jest najbardziej oczyszczoną wersją i również  najpopularniejszym rozpuszczalnikiem lakierów do paznokci w domach oraz salonach kosmetycznych. Każdy dobrze zna jego nieprzyjemny zapach. Jest on jednak całkowicie bezpiecznym preparatem, który zazwyczaj bywa jeszcze wzbogacony specjalnymi dodatkami, np. witaminami, co ma pozytywny wpływ na płytkę paznokciową. Jednak stosowany w nadmiarze może wysuszać skórki i powodować zaczerwienienie.

aceton

Aceton kosmetyczny Semilac

Preparaty te stosowane są w salonach kosmetycznych w celu usunięcia nie tylko zwykłego lakieru do paznokci, ale również popularnych ostatnio technik manicure’u takich jak manicure hybrydowy czy akrylowy, tipsy i inne ozdoby na paznokciach. Dostępny jest w bardzo różnych pojemnościach, dzięki czemu łatwo dopasować go do własnych preferencji i tym samym używać również w domu od czasu do czasu tylko dla własnych potrzeb.

Jak używać acetonu kosmetycznego Semilac?

Usunięcie zwykłego lakieru na pewno nie sprawi żadnego problemu – wystarczy użyć wacika, ale w przypadku lakierów hybrydowych proces zdejmowania starego manicure’u jest dużo bardziej skomplikowany i zajmuje więcej czasu. W tym celu należy również użyć dodatkowych akcesoriów takich jak bloczek polerski lub pilnik, specjalnych folii i pushera. Należy trzymać się zaleceń producenta i postępować zgodnie z instrukcją. Po usunięciu warto zabezpieczyć paznokcie i skórki na przykład oliwką.